زندگی مشترک و دلایل عدم اعتماد به یکدیگر

زندگی مشترک و دلایل عدم اعتماد به یکدیگر

اعتماد ،مهم ترین بخش از یک رابطه و زندگی مشترک است و زمانیکه آن را از دست می دهیم باعث تضعیف رابطه و عدم اعتماد به یکدیگر می گردد.اما دلایل عدم اعتماد طرفین به یکدیگر در زندگی مشترک چیست ؟

زندگی مشترک و دلایل عدم اعتماد به یکدیگر

۱ – دروغ گفتن به دلیل ترس از دست دادن

اگر بخواهیم یک مثال در این زمینه بگوییم این است که یکی از طرفین رابطه در صورت وجود رابطه قبلی آن را پنهان می کند و حقیقت را به پارتنر خود بازگو نمی کند.در صورت آشکار شدن رابطه قبلی به هر صورت باعث می گردد که فرد به شریک زندگی خود بی اعتماد شود .این دروغ می تواند فرد را به یک انسان پارانویا تبدیل کند .به همین دلیل به شما توصیه می کنیم برای داشتن رابطه ای مستحکم با شریک زندگی خود روراست باشید و هیچ چیز را از او مخفی نکنید.

۲ – خیانت

یکی از دلایل عدم اعتماد طرفین به یکدیگر در زندگی مشترک  ، خیانت است .فرد خیانت دیده به طور طبیعی نسبت به شریک زندگی خود عمیقا بی اعتماد می شود.خیانت دلایل زیادی دارد و شما با خواندن این مطلب ۱۰نشانه در رابطه که نشان می دهد ، شریک تان به شما خیانت می کند ! می تواند مطمئن شوید که آیا شریکتان به شما خیانت می کند یا خیر .اما باید چگونه پس از خیانت اعتماد شریک زندگی خودتان را جلب کنید ؟قبل از هر چیز باید شریک زندگی تان اطمینان پیدا کند که دیگر به او خیانت نخواهید کرد.بعد از آن باید به تمام حالات روحی شریک خود مانند عصبانیت و ناراحتی احترام بگذارید و او را درک کنید.و در صورت سوال از شما با او روراست باشید و دلایل خیانت خود را بازگو کنید.در ادامه بخوانید :آیا بعد از خیانت باید رابطه را تمام کرد ؟ یا از نو شروع کرد ؟

۳ – تجربه منفی

داشتن تجربه منفی در روابط قبلی باعث می شود که فرد به پارانویا تبدیل شود .و فکر کند رابطه جدید وی نیز مانند رابطه قبل با تجارب منفی همراه است.و فرد رفتارهایی مانند چک کردن تلفن شریک خود ،خواستن رمز شبکه های اجتماعی و …. از خود نشان دهد.اگر چه فراموش کردن تجارب منفی بسیار دشوار است اما شما باید بتوانید کنترل آن را به خوبی انجام دهید.و این را بدانید که انسان های با یکدیگر متفاوت هستند.شما می توانید از تجارب خود در جهت مثبت استفاده کنید.

۴ – عدم اعتماد به نفس

انسان های دارای عدم اعتماد به نفس همواره فکر می کنند که نمی توانند شریک زندگی خود را خوشحال کنند و در نهایت به آن ها خیانت می شود.اگر شما نیز اینگونه فکر می کنید قبل از هر چیزی بررسی کنید دلیل نداشتن اعتماد به نفس در شما چیست ؟ همچنین می توانید این مطلب را ۵راه برای افزایش اعتماد به نفس که باعث تغییر زندگی شما می شود مطالعه کنید.و به بهبود اعتماد به نفس خود تلاش کنید.همچنین می توانید از شریک خود بخواهید تا به شما بگوید از شما چه انتظارهایی در رابطه دارد.

۵ – عدم توجه شریک زندگی

یکی از دلایل عدم اعتماد طرفین به یکدیگر در زندگی مشترک ،عدم توجه یکی از زوجین به شریک خود است.اگر یکی از طرفین به شریک خود به اندازه کافی توجه نکند ،فرد احساس عدم اعتماد پیدا می کند .برای از بین بردن چنین مشکلی سعی کنید که با شریک زندگی تان صحبت کنید و نیازهای خود را برای او شرح دهید.

در ادامه بخوانید : پبش از ازدواج این ۱۰ شرط را بررسی کنید

همچنین در صورت نیاز می توانید به یک مشاور مراجعه کنید و از او کمک بخواهید.عدم اعتماد در زندگی مشترک می تواند مشکلات بسیاری را به وجود آورد و در موارد حاد سبب افسردگی گردد.